Sanatorium Jablunkov, a.s.
je akciovou společností
založenou Moravskoslezským krajem

menu


Aktualityint(1)

Novinky

12.1.2017

Z důvodu chřipkové epidemie je s platnosti od 12.1.2017 až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.Plicní rehabilitace

Sanatorium Jablunkov, a.s.

Alej Míru 442,

Jablunkov 739 91,

IČ 27835545, DIČ: CZ27835545, tel: 558 357 291

 

Vážení pacienti,

v rámci komplexní zdravotní péče o pacienty s chronickými respiračními nemocemi je nezbytná celková respirační rehabilitace. Můžete využít možností, které jsou dostupné v našem sanatoriu pro zlepšení vašeho zdraví.

 

  1. Podle zdravotní indikace a při mobilitě pacienta je k dispozici balíček základních plicních rehabilitačních procedur (dechová cvičení, inhalace, muzikoterapie a ergoterapie) a některé další individuální procedury dle specifických respiračních potíží pacienta.

  2. Aerobní cvičení na rotopedech se používá na zlepšení způsobu dýchání a zvýšení celkové kondice u pacientů se závažnějším stupněm CHOPN, u kterých je přítomná dušnost. Je to metoda bezpečná a účinná, při níž budete pod neustálým dohledem zdravotníků, nicméně vyžaduje Vaší aktivní spoluúčast. Před cvičením budete vyšetřeni 6 minutovým testem chůze, aby se zjistilo, jak reaguje Vaše tělo na zátěž a jaká je Vaše celková kondice. Cvičení budou probíhat 2 – 3 x týdně na rotopedu (viz. obrázek), první sezení budou zaměřena zejména na nácvik správného dýchání, později také na celkovou kondici.