Sanatorium Jablunkov, a.s.
Drobečková navigace

Úvod > Oddělení > Oddělení pneumologie a ftizeologie > Plicní rehabilitace

Plicní rehabilitace

Sanatorium Jablunkov, a.s.

Alej Míru 442
739 91 Jablunkov

IČO: 27835545, DIČ: CZ27835545, tel: +420 558 357 291

Vážení pacienti,

v rámci komplexní zdravotní péče o pacienty s chronickými respiračními nemocemi je nezbytná celková respirační rehabilitace. Můžete využít možností, které jsou dostupné v našem sanatoriu pro zlepšení vašeho zdraví.

Plicní rehabilitace

  1. Podle zdravotní indikace a při mobilitě pacienta je k dispozici balíček základních plicních rehabilitačních procedur (dechová cvičení, inhalace, muzikoterapie a ergoterapie) a některé další individuální procedury dle specifických respiračních potíží pacienta.

  2. Aerobní cvičení na rotopedech se používá na zlepšení způsobu dýchání a zvýšení celkové kondice u pacientů se závažnějším stupněm CHOPN, u kterých je přítomná dušnost. Je to metoda bezpečná a účinná, při níž budete pod neustálým dohledem zdravotníků, nicméně vyžaduje Vaší aktivní spoluúčast. Před cvičením budete vyšetřeni 6 minutovým testem chůze, aby se zjistilo, jak reaguje Vaše tělo na zátěž a jaká je Vaše celková kondice. Cvičení budou probíhat 2 – 3 x týdně na rotopedu (viz. obrázek), první sezení budou zaměřena zejména na nácvik správného dýchání, později také na celkovou kondici.

    Aerobní cvičení na rotopedech
  3. Nordická (severská) chůze v parku je doporučená pro mobilnější pacienty jako velmi prospěšný způsob pohybové aktivity s procvičením svalových skupin celého těla. Hole pro Nordic-walking je možno bezplatně zapůjčit na oddělení 2A.

    Nordická (severská) chůze v parku

Věříme, že pobyt v Sanatoriu Jablunkov, a.s. bude pro Vás přínosem ke zlepšením Vašeho zdravotního stavu.

prim. MUDr. Tudík Ivan, Ředitel: Ing. Zawada Jan